19. Apr 2024
Viimati lisatud

Margus Klementsov – Aasta Tegija 2020

Margus Klementsov (SK Mercury) on viimaste aastate üks tunnustatumaid orienteerumiskaartide valmistajaid ja rajameistreid. Tema poolt valmistatud orienteerumiskaardid ja -rajad on leidnud positiivset äramärkimist nii meie tipporienteerujate kui ka harrastajate poolt. 2020. aasta Eesti meistrivõistlused orienteerumisjooksus toimusid suuresti just Margus Klementsovi poolt valmistatud kaartidel ja radadel. Eesti MV kaheksast erinevast võistlusalast oli kogunisti viiel kasutusel Marguse valmistatud kaart ja neljal alal oli ta lisaks kaardistusele ka rajameister. Nende kaardistuste ja radade osas olid võistlejate hinnangud vägagi positiivsed.
Margus Klementsovi suur panus tänavuse aasta Eesti meistrivõistluste korraldamise õnnestumisse on piisavalt tähelepanuväärne, et tunnustada teda tiitliga “Aasta tegija 2020”.

Aasta parimad valiti klubide elektroonsel hääletusel. Kuna Aasta Tegija kategoorias kogusid võrdselt hääli raamatu „60 aastat Põlva orienteerumist“ koostamine ja väljaandmine ning rajameister ja kaardistaja Margus Klementsov, siis toimus üldkogul kahe enim hääli saanud kandidaadi vahel teine hääletusvoor, kus hääled jagunesid 10:13.